funcul

funcul:

play-tender:

funcul:

nonnonmodernist:

sea-change:

[fall out boy - i slept with someone in fall out boy and all i got was this stupid song written about me]

they call kids like us vicious and carved out of stone
but for what we become we just feel more alone
always weigh what i’ve got against what i left
so progress report: i am missing you to death

best bridge in the history of music

^yes

When FOB actually plays this live, I very much enjoy belting out THEY CALL KIDS LIKE US VICIOUS AND CARVED OUT OF STONE. 

yes best part and even better when i get to hardcore scream it at you and make you uncomfortable A+++++

Yes, that is the best part of seeing FOB with you. If only FOB played this song every show. If only they ever played anything anyone actually wanted to hear.

the best part of seeing FOB with you is when i get to stare pointedly while singing “drop a heart” obviously

funcul

funcul:

nonnonmodernist:

sea-change:

[fall out boy - i slept with someone in fall out boy and all i got was this stupid song written about me]

they call kids like us vicious and carved out of stone
but for what we become we just feel more alone
always weigh what i’ve got against what i left
so progress report: i am missing you to death

best bridge in the history of music

^yes

When FOB actually plays this live, I very much enjoy belting out THEY CALL KIDS LIKE US VICIOUS AND CARVED OUT OF STONE. 

yes best part and even better when i get to hardcore scream it at you and make you uncomfortable A+++++

funcul
pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 
do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?
stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!